Vše co potřebujete vědět o CBD

Konopí jako lék

Stále časteji se objevují zprávy o příznivých účincích CBD, a to z jednoduchého důvodu: rostliny z nichž se extrahuje CBD, byly pro lidstvo důležité od nepaměti a používaly se jako léčivo, potraviny nebo palivo po tisíce let. Tyto rostliny mají mimořádně dlouhý seznam praktického využití a matka příroda je vytvořila pro nás. Konopí je rod rostlin z čeledi konopovitých. Existují tři základní druhy: Cannabis sativa, Cannabis indica a Cannabis ruderalis. Pro léčebné použití je konopí indikováno jako podpůrná či doplňková léčba ke zmírnění závažných onemocnění a tlumení bolesti. Váže se na receptory CB1 v mozku, čimž je aktivuje.

Informace pochází z: Cannabis Revealed: How the world's most misunderstood plant is healing everything from chronic pain to epilepsy Paperback – November 26, 2016 by Bonni Goldstein M.D. (Author)

CBD Kapky

Nepsychoaktivní - nezpůsobuje změny vědomí (nenavozuje stav "high") Dostáva tělo do rovnováhy, pomáha lépe zvládat dopady stresorů na organismus. Užívání je legální již v celé Evropě. V medicíně se využívá hlavně k lěčbě epilepsie a zkoumají se jeho účinky na zmírňování úzkosti a deprese.