Odpovědnost za obsahovou stránku

MUDr. Daniela Ogurčáková - Odborný garant

Lékařskou fakultu UPJŠ v Košicích ukončila r. 1990. Od ukončení studia pracovala na Oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny v 1. soukromé nemocnici Košice - Šaca. V roce 1996 absolvovala I. atestaci a r. 2001 II. atestaci v oboru Anesteziologie a intenzivní medicína. Od roku 1999 se věnuje léčbě akutní a chronické bolesti, r. 2005 úspěšně provedla subšpecializačnú zkoušku v oboru Algeziológie.

Je členkou České společnosti pro studium a léčbu bolesti a také České společnosti anestezie a intenzivní medicíny. Od roku 2006 se věnuje léčení chronické bolesti, kterou řeší léčením pomocí konopí.

 
 

 

Bc. Mariana Absolon - Autor 

Po absolvování střední školy pro obchod a turismus pokračovala kvůli zájmu o kultury ve studiu kulturní a sociální antropologie na Univerzitě Konstantina Filozofa v Nitře.

Po ukončení studia antropologie se rozhodla zdokonalit v učení jazyků, které zavŕšila závěrečnou zkouškou v jazykové škole ve Frankfurtu nad Mohanem. Během pobytu v cizině získala možnost poznat nové kultury, rozmanitost zvyků a jejich tradiční, světové kuchyně. Zájem o vaření a vedení zdravého životního stylu následně rozšířila školením poradce pro výživu, které se končilo závěrečnou zkouškou a získáním certifikátu.

Zkušenosti s prací s lidmi nabyla v zaměstnáních v oblasti turismu a sociální práci i v oblasti zdraví při administrativní práci u dětského neurologa a dermatologa. Své znalosti neustále rozšiřuje, protože se ráda vzdělává, čte a cestuje. Své poznatky v oblasti medicínské marihuany rozšířila absolvováním přednášek a cvičení.

Ve volném čase se aktivně věnuje fitness, meditaci, zahradničení a józe, která je nejen o těle ale i o mysli. Zajímá se o ajurvédu, Tai Chi a východní filozofii, která upozorňuje na důležitou harmonii těla i duše.


 

"Vaše vize budou jasné pouze tehdy, když se podíváte do vlastního srdce. Kdo se dívá jen směrem ven, sní, kdo se dívá směrem dovnitř, probouzí se. "

Carl Gustav Jung

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení