Doprava zdarma od 1 200 CZK!
Zákaznická podpora:+420 777 428 434info@herbonia.cz
Měna
CZK

Zregenerujte svůj organismus pomocí konopí

Mozek, stejně jako každý jiný orgán v těle, hraje aktivní úlohu při fungování lidského organismu. Řídí a koordinuje akce a reakce, umožňuje nám myslet a cítit, umožňuje nám mít vzpomínky, prožívat pocity - všechno, co z nás dělá lidmi. Zdravý mozek se rovná zdravému, aktivnímu životu. Co tedy děláme pro to, abychom udrželi mozek v dobré kondici? Výzkum naznačuje, že změny životního stylu a mentálně stimulující činnosti mohou pomoci ochránit mozek před stárnutím, a hrát zásadní roli při snižování pravděpodobnosti vzniku Alzheimerovy choroby a jiných mozkových chorob vedoucích k demenci.

Od raného dětství je kognitivní stimulace dosažena prostřednictvím sociálních, duševních a fyzických aktivit důležitá pro zvýšení našich mozkových rezerv, což je schopnost mozku přizpůsobit se, reagovat na změny a kompenzovat případné škody, které se mohou vyskytnout v pozdějším životě.

Významný faktor, který ovlivňuje naše mentální i fyzické zdraví je náš životní styl, ke kterému patří:

Fyzická aktivita: jakákoli fyzická aktivita, ať už jde o cyklistiku, cvičení jógy, chůzi, má pozitivní vliv na srdce, kosti, náladu, imunitní systém a je dobrá pro mozek, protože zlepšuje učení a paměť.

Strava: zdravá a vyvážená strava s nižším obsahem nasycených tuků hraje také zásadní roli při prevenci mnoha stavů, které zvyšují riziko demence, jako je cukrovka, obezita, hypertenze a srdeční choroby.

Sociální angažovanost: vedení aktivního společenského života a udržování častých interakcí s přáteli a rodinou jsou úzce spojeny se zdravím a pohodou mozku. Výzkum naznačuje, že sociální kontakt je ochranným faktorem proti kognitivním poruchám souvisejících s věkem.

Spánek: kvalitní spánek má výrazný vliv na celé tělo a na zdraví mozku, ovlivňuje hladinu energie a náladu. Studie zjistily, že kvalitní spánek může snížit hromadění amyloidních plaků v mozku, které jsou spojeny s Alzheimerovou chorobou a poklesem kognitivních schopností.

Mentální fitness: mentální cvičení je pro zdravý mozek stejně důležité jako fyzická aktivita. Zařazení aktivit do běžného života a učení se nových věcí, jako například nový jazyk nebo rozvíjení nového koníčka, pomáhá posilovat mozkové schopnosti a zvyšuje odolnost mozkových buněk vůči účinkům stárnutí.

Jak funguje CBD v lidském těle?

Endokanabinoidní systém (ECS) v mozku primárně ovlivňuje neuronální synaptickou komunikaci a ovlivňuje množství biologických funkcí - včetně stravování, úzkosti, učení a paměti, reprodukce, metabolismu, růstu a vývoje - prostřednictvím řady nervových systémů.

Denní dávka CBD způsobí, že se fyzické cvičení může stát méně náročným. Podpořením lepší cirkulace krve a předcházením či snížením zánětlivých procesů, budete mít větší vůli čelit jakékoli fyzické výzvě.

CBD může pomoci vést aktivnější životní styl, podpořit lepší zdraví a vybudovat silnější imunitní systém. Nyní, když se celý svět vzpamatovává z pandemické vlny je třeba se starat o své zdraví více, než kdykoliv předtím.

Neroňte slzy ale vstaňte z popela jako bájný Fénix

CBD může regulovat neurologické funkce mozku, chránit centrální nervový systém, snižovat poškození mozku a nervového systému. Když je mozek vystaven určitým traumatickým situacím, může to mít za následek abnormální psychický stav a vyvolat nerovnováhu v nervovém systému. Pokud se tyto události neřeší, mohou vést k trvalému poškození mozku. Velmi dobrým příkladem takového traumatického poranění může být deprese. Neřešená deprese vede k izolaci a ztrátě radosti ze života. Konzistentní dávkování může pomoci zabránit tomuto trvalému poškození a dokonce zlepšit zotavení po traumatu.

CBD pomáhá i při úzkosti a to tak, že mění způsob, jakým váš mozek reaguje na serotonin. Serotonin pomáhá regulovat náladu, učení a paměť a je řízen mozkovými receptory, na které je CBD zaměřen. Laicky řečeno - pomáhá vám zlepšit náladu a klid.

Stejným způsobem, jako CBD olej pomáhá při úzkosti, může také pomoci snížit stres. Důsledkem špatného duševního zdraví bývá dlouhodobé vystavení stresu, které často vyústí v úzkost, zvýší krevní tlak a ohrožuje tak celkové zdraví. CBD olej může pomoci snížit krevní tlak, který je spojen se zvýšenou srdeční frekvencí. Pokud dokážete snížit stres, můžete zlepšit své celkové zdraví a základní poruchy duševního zdraví. Ideální pokud jej budete používat ve spojení se zdravým životním stylem.

Konopí se tedy postará také o dobrý mentální stav, který úzce souvisí s dobrým spánkem, ovlivňuje chuť k jídlu a pomáhá odolávat stresu.

 Bc. Mariana Absolon
 O autorovi

 

Zdroje:

https://www.stemxgroup.com/cbd/

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fncel.2016.00294/full

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22804774/